Мисајловски најави победа на ВМРО-ДПМНЕ и во Гевгелија, Битола и Скопје

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во своето телевизиско вклучување на телевизија Алфа објави дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо прогласува победи во над 13 општини низ земјава. -Македонија ви...

Победа во прв круг во Делчево, Дојран, Крива Паланка, Лозово и Валандово-убедливо водство во 10 други општини брифираат од СДСМ

Од изборниот штаб на СДСМ, од досега преброените гласови победа во прв круг партијата има и во Делчево а  дека е во убедливо водството во Берово,...

Битиќи: Засега имаме победа во четири општини во прв круг и сериозно водство во уште десетина

Денеска навистина имавме демократски избори, едни од подобрите организирани избори и тоа е важно за сите затоа што сметам дека само така ги враќаме демократските вредности...

Лефков од ВМРО-ДПМНЕ: Честитки за граѓаните-СДСМ се служи со уцени, закани, заплашувања, бугарски воз

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ , Миле Лефков во рамките на првата прес конференција по завршувањето на изборниот молк, им заблагодари на сите граѓани што излегле да гласаат...